2024-04-26 @ 18:27 EEST
ДОБРУДЖА 07 ЗАГУБИ ОТ АРДА И ОТСТЪПИ ВОДАЧЕСТВОТО В СУПЕРЛИГАТА
Спорт

Волейболистите на Добруджа 07 загубиха с 3-1 на Арда (Кърджали) в среща от 11-ия кръг на Суперлигата при мъжете и сдадоха първото място във временното класиране. Срещата се игра пред над 1000 зрители в зала Арпезос и бе предавана пряко по БНТ Свят.

Домакините започнаха силно срещата, като дадоха на добричлии по 13 точки в първите две части. В третия гейм възпитаниците на Мирослав Живков се върнаха в мача и заслужено спечелиха с 25-22 точки. Четвъртата част бе изключително оспорвана, като при 23-23 точки домакините успяха да затворят мача, спечелвайки следващите две точки с мощната подкрепа на своите фенове.
След загубата съставът на Добруджа 07 вече е на втора позиция с 25 точки и актив от 8 победи и 3 загуби. Новият лидер е отборът Монтана с 27 точки, след като в този кръг надделя с 3-0 над Миньор. Срещата на добричлии от 12-ия кръг с третия в таблицата Марек Юнион-Ивкони е отложена, тъй като зала „Добротица” е заета, а следващият шампионатен двубой на Коце Стойков и компания е от 13-ия кръг – на 6 февруари гостуване на Пирин.

Временно класиране

1. Монтана    11      9        2        29:10  2.9000 914:767        1.1917 27

2. Добруджа 07       11      8        3        29:14  2.0714 971:908        1.0694 25

3. Марек Юнион-Ивкони    10      9        1        28:14  2.0000 937:839        1.1168 22

4. Нефтохимик 2010 10      7        3        23:17  1.3529 931:849        1.0966 19

5. Пирин       10      6        4        24:16  1.5000 896:821        1.0914 18

6. Арда         11      5        6        22:22  1.0000 941:939        1.0021 17

7. ЦСКА        11      5        6        19:18  1.0556 826:799        1.0338 16

8. КВК Габрово        11      1        10      9:32   0.2813 786:968        0.8120 5

9. Миньор     10      1        9        7:27   0.2593 690:823        0.8384 4

10. Левски Бол       9        1        8        6:26   0.2308 575:754        0.7626 3

МИРОСЛАВ ЖИВКОВ: НЕ ИГРАХМЕ НА НЕОБХОДИМОТО НИВО

Старши-треньорът на мъжкия отбор на Добруджа 07 (Добрич) Мирослав Живков изрази разочарованието си след неочакваната загуба на тима му при гостуването на Арда (Кърджали) с 1:3 гейма, в мач от единадесетия кръг на Суперлигата.

"Изиграхме два много слаби първи гейма. Наистина не играхме на необходимото ниво, но трябва да поздравя и отбора на Арда, който изпълняваше един много добър сервис. Благодарение на него имахме проблеми с посрещането си и от там ни дойдоха всички главоболия. Посрещането е един елемент, от който тръгва играта и когато играхме добре на него, проблемите се появиха един след друг. Ще продължим да работим върху този елемент и ще си направим изводите, за да не допускаме повече такива грешки. Ще анализираме и нещата кой да бъде основен разпределител, но днес не опираше до разпределителя. Когато не даваш 100% от себе си, е нормално да загубиш. В този мач отборът на Арда игра адски мотивирано. В първите два гейма не можахме да отговорим на това. Мислехме, че ще бъде много лесно, но не беше така. Допуснахме грешки, загубихме точки и от тук нататък ще трябва да търсим решения"  .

ДОБРУДЖА 07 ЗАГУБИ ОТ АРДА И ОТСТЪПИ ВОДАЧЕСТВОТО В СУПЕРЛИГАТА | 0 брой коментари | Регистрация