2024-04-27 @ 02:34 EEST
КАЛИАКРА ЗАГУБИ ОТ ДУНАВ С 3:0 В ДЕРБИТО НА “В” ГРУПА
СпортОтборът на Калиакра загуби с 3:0 като гост на Дунав в дербито от 20-ия кръг на Североизточната "В" футболна група. Заради повишения интерес двубоят на Градския стадион в Русе бе излъчен в пряко предаване от "Канал 3".

"Драконите" бяха по-активни в началото на срещата и още във втората минута Мирослав Будинов се размина с топката, а при последвалия удар на Ивайло Раденцов вратарят Николай Радомиров спаси. Явор Въндев след това успя да се измъкне от русенската отбрана в 6-ата минута, но ударът му бе уловен от стража на домакините Цветомир Цанков. Диян Димов на свой ред също опита късмета си с изстрел от границата на наказателното поле след продължително разиграване в половината на гостите, но не намери целта. След това и Николай Колев имаше шанс да открие за дунавци, но се размина с топката от удобна ситуация. Въпреки по-активните действия от страна на домакините, до почивката резултатът остана непроменен.
Малко след подновяването на играта на Радомиров отново се наложи да се намесва след опасно центриране на Георги Чакъров. В 51-ата минута все пак резултатът бе открит. Андреас Васев навърза противниковата отбрана отдясно и намери с точно подаване непокрития в малкото поле Будинов, който не сгреши и прати топката в мрежата за 1:0. Само 10 минути по-късно таблото вече показваше 2:0 за домакините. Ивайло Раденцов прати топката в горния ляв ъгъл с точно изпълнение на пряк свободен удар от 20-ина метра. В 77-ата минута резултатът вече стана класически. Диян Димов засече центриране отдясно на Васев и не даде шанс на Радомиров с воле за 3:0.
Съставът на Калиакра: Николай Радомиров, Детелин Димитров, Георги Христов (65-Алекси Аврамов), Дарин Андонов, Ивелин Василев, Симеон Симеонов, Траян Дянков, Петко Цанков, Явор Въндев (68-Георги Станчев), Цветомир Валериев (81-Васко Боев), Християн Кожухаров.

4 април 2015 г., събота, 16:00 ч.
Доростол 2013 (Силистра) - Дунав 2010 (Русе)
4 април 2015 г, събота, 18:00 ч.
Калиакра (Каварна) - Бенковски (Бяла, обл. Русе)
5 април 2015 г., неделя, 16:00 ч.
Ботев (Нови пазар) - Кубрат 2007 (Кубрат)
Черноморец (Балчик) - Светкавица (Търговище)
Белица (Белица) - Суворово 1 (Суворово)
Две могили (Две могили) - Септември 98 (Тервел)
Шумен 1929 (Шумен) - Тича 1948 (Долни чифлик)
Провадия (Провадия) - Черноморец (Бяла, обл. Варна)

КАЛИАКРА ЗАГУБИ ОТ ДУНАВ С 3:0 В ДЕРБИТО НА “В” ГРУПА | 0 брой коментари | Регистрация