2024-04-27 @ 01:54 EEST
ДОБРУДЖА И БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) ЗАВЪРШИХА 0:0
СпортОтборите на Добруджа и Ботев (Гълъбово) завършиха 0:0 на стадион “Дружба” в мач от 21-ия кръг на “Б” футболна група. “Жълто-зелените” имаха териториално преимущество, създадоха няколко голови положения, но грешаха при завършващия удар и в крайна сметка спечелиха само една точка. В 24-ата минута голмайсторът на Добруджа Атанас Илиев излезе сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее. В 30-ата минута Желев можеше да вкара за Ботев, но вратарят на добруджанци Павел Петков успя да избие топката.

В началото на второто полувреме добричлии бяха близо до откриването на резултата, но Атанас Илиев не успя отблизо да насочи топката във вратата на съперника. В 81-ата минута Валентин Веселинов можеше да донесе победата на Добруджа след красиво изпълнена странична ножица, но след удара му топката мина над вратата. Шест минути преди края на редовното време гостите пък бяха близо до попадение, но удар на Исус Ангелов с глава бе избит от Павел Петков. Нулевото равенство се запази до последния съдийски сигнал и двата отбора прибавиха по една точка към актива си.
Мачовете от следващия кръг на “Б” група са утре, когато възпитаниците на Димчо Ненов ще гостуват на Пирин (Разлог).
Съставът на Добруджа: Павел Петков, Даниел Граматиков, Симеон Иванов, Даниел Генов (Александър Димитров), Младен Димитров (Филип Филчев), Кристиян Димитров, Костадин Ничев, Петър Казаков, Георги Пейчев (Радой Божилов), Валентин Веселинов, Атанас Илиев.