2024-04-26 @ 09:33 EEST
ДОБРУДЖА СВАЛИ “ОРЛЕТАТА” ОТ ВТОРОТО МЯСТО
СпортВ мач от 25-ия кръг на “Б” футболна група отборът на Добруджа се наложи над Пирин (Благоевград) с 2:1 и записа втора поредна домакинска победа в първенството. След този успех “жълто-зелените” имат вече 38 точки в актива си и заемат пето място във временното класиране. “Орлетата”, които сe борят за място в елита, пък се смъкнаха на трета позиция с 48 точки.

Момчетата на Димчо Ненов направиха добър мач и успяха да стигнат до пълен обрат, след като губеха с 0:1 до 50-ата минута. Гостите поведоха още в 10-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Радой Божилов в наказателното поле. Тони Тасев изпълни удара от бялата точка и не сгреши – 1:0 за Пирин. След гола футболистите на Добруджа се хвърлиха да изравняват, но грешаха в завършващата фаза на атаката и до края на полувремето резултатът остана непроменен.
Пет минути след подновяването на играта усилията на добруджанци бяха възнаградени. 18-годишният Радой Божилов бе фаулиран в наказателното поле на гостите и главният съдия отсъди дузпа. С изпълнението на наказателния удар се нагърби капитанът на тима Кристиян Димитров, който стреля неспасяемо и изравни - 1:1.
“Орлетата” се опитаха да си върнат предимството, но добруджанци се отбраняваха организирано и търсеха своя шанс на контраатака. Така се стигна до 85-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Пирин в опита си да изчисти топката бранителят Стилян Николов я насочи в собствената си врата – 2:1 за Добруджа.
Така момчетата на Димчо Ненов спечелиха трите точки и вече пети пореден мач нямат загуба в първенството.
Съставът на Добруджа: Димитър Илиев, Кристиян Димитров, Даниел Генов, Даниел Граматиков, Симеон Иванов, Младен Димитров, Николай Петров (Александър Димитров), Костадин Ничев (Валентин Веселинов), Петър Казаков (Георги Димитров), Радой Божилов, Атанас Илиев.