2024-04-27 @ 04:02 EEST
ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) ПОБЕДИ КАЛИАКРА С 2:0 В КАВАРНА
СпортФутболистите на Черноморец (Балчик) продължават победния си ход в Североизточната ”В” група. Момчетата на треньора Георги Иванов-Геша постигнаха 17-а поредна победа в първенството, след като надделяха с 2:0 над Калиакра в Каварна.

Гостите започнаха по-активно мача и поведоха в средата на първото полувреме. В 21-ата минута Беадир Беадиров получи топката в наказателното поле и с удар по земя опъна мрежата на домакините.
Калиакра натисна след гола, но футболистите на треньора Иван Райчев направиха няколко пропуска и не успяха да стигнат до изравнително попадение. Така се стигна до 80-ата минута, когато Беадиров наказа груба грешка на Михаел Михалев и реализира второто си попадение в мача. До края не паднаха нови голове и срещата завърши 0:2.
С този успех Черноморец остава на второ място в класирането – с 4 точки повече от тима на Калиакра, който е трети. Лидер в групата и сигурен участник в професионалния футбол от следващия сезон е тимът на Дунав (Русе). Любопитно е, че ако спечели последните две срещи с изпадналите вече тимове на Силистра и Провадия, Черноморец ще завърши с пълен актив от 15 победи напролет. Нещо, което не успя да направи новият член на „Б" група Дунав - нито през първия, нито през втория полусезон. „Балчик изигра неповторим сезон и показа, че е най-добър в групата напролет. Гостувахме на първия, третия, четвъртия, петия и шестия, но ги бихме. В последните 10 мача пък не сме допуснали гол", каза Геша в интервю за медиите.
Иначе вече са ясни всички първенци на четирите „В” групи, които ще играят в „Б” група през следващия сезон. Това са Дунав (Русе), Спартак (Плевен), Оборище (Панагюрище) и Поморие.

20 май 2015 г., сряда, 17:00 ч.
Тича 1948 (Долни чифлик) - Кубрат 2007 (Кубрат)
Септември 98 (Тервел) - Черноморец (Бяла, обл. Варна)
Суворово 1 (Суворово) - Дунав 2010 (Русе) - отложен
Светкавица (Търговище) - Бенковски (Бяла, обл. Русе)
Ботев (Нови пазар) - Калиакра (Каварна)
Черноморец (Балчик) - Доростол 2013 (Силистра)
Белица (Белица) - Провадия (Провадия)
Две могили (Две могили) - Шумен 1929 (Шумен)

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) ПОБЕДИ КАЛИАКРА С 2:0 В КАВАРНА | 0 брой коментари | Регистрация