2024-04-26 @ 23:54 EEST
СЕСТРИ СТОЕВИ ДОНЕСОХА ЗЛАТО ЗА СТРАНАТА НИ
СпортСтефани и Габриела Стоеви донесоха първия златен медал на България от Европейските игри в Баку. Нашите момичета победиха рускините Екатерина Болотова и Евгения Косетская с 2:0 гейма (21:12; 23:21) на финала при женските двойки в бадминтона. Българките показаха страхотна игра по време на целия турнир и спечелиха титлата повече от заслужено, без да загубят нито един гейм по време на цялата надпревара.

В първия гейм нашите момичета демонстрираха отлична защита и възпираха чудесно мощните атаки на рускините. На фона на почти безгрешната игра в отбрана и нападение на сестри Стоеви, съперничките направиха доста непредизвикани грешки и логично първата част дойде при разгромното 21:12 за българките.
Във втората част рускините започнаха да играят по-концентрирано и поведоха с 5:1. До средата на гейма съперничките запазиха преднината си, но в края на гейма с сестри Стоеви успяха да обърнат развоя на частта. Така се стигна до 20:17 и три мачпойнта за нашите момичета. Рускините обаче успяха да вземат три поредни разигравания за 20:20. Последва нова размяна на точки, но все пак Габи и Стефани запазиха спокойствие и съумяха да спечелят частта с 23:21, а с което и титлата. С това активът на българската делегация в Баку нарасна до девет медала, а в неделя от турнира по волейбол за мъже със сигурност ще бъде спечелен и десетият.