2024-04-26 @ 22:44 EEST
ДОБРУДЖА ЗАПОЧВА СЕЗОНА С ГОСТУВАНЕ В ЛОВЕЧ
СпортДобруджа ще гостува на втория отбор на Литекс в първия кръг на новото първенство на „Б” футболна група. Това отреди тегленият вчера жребий за шампионата. Стартът на новия сезон е на 25 юли, информира Sportal.bg.

В първенството на второто ниво на българският футбол ще участват 16 отбора, като в него са включени и дублиращите състави на Литекс и Лудогорец. Също така стана ясно, че само победителят в групата получава директна промоция за елита, а заелият второто място ще играе плейоф с предпоследния от "А" група. Последните четири състава в крайното класиране изпадат в аматьорския футбол.
Междувременно стана известно, че до началото на първенството избраниците на старши треньора Димчо Ненов ще проведат пет контроли - с Поморие на 4 юли, с Дунав (Русе) на 8 юли, с Черноморец (Балчик) на 11 юли, с Нефтохимик (Бургас) на 15 юли и с Интер (Плачи дол) на 18 юли. Проверката с добричките “студенти” ще е на стадион “Дружба”, като преди нея ще бъдат представени играчите, които ще носят екипа на Добруджа в новото първенство.