2024-04-26 @ 15:36 EEST
Реал размаза Селта със 7:1
Спорт Реал Мадрид отнесе Селта със 7:1 в двубой от 28-ия кръг на Примера. Белите очаквано спечелиха и вече имат 60 точки, но остават далеч от лидера. На почивката резултатът бе само 1:0, но след нея домакините се развихриха. Кристиано Роналдо се отчете с 4 гола, а Гарет Бейл се завърна с попадение след месец и половина отсъствие. Селта е на 6-о място с 42 точки, но може и да се смъкне в подреждането в зависимост от останалите резултати.

Зинедин Зидан отново заложи на младите си играчи, като Борха Майорал и Лукас Васкес отново стартираха. Касемиро, Ковачич и Иско се появиха в средата на терена, а Марсело, Хамес и Бейл започнаха на пейката.

Реал натисна в първите минути и стигнаха до положение в 9-ата минута, но Роналдо бе спрян с отлична намеса от Джони. Гостите на свой ред се успокоиха и в 13-ата минута бяха близо до гола. Ореяна центрира отлично към Аспас, който стреля с глава, но Кейлор Навас изби по впечатляващ начин.

Доминацията на столичани бе видна, но чистите ситуации за тях липсваха. Все пак в 22-ата минута Иско се оказа на добра позиция, в близост до вратата, но удара му бе спасен по отличен начин от Рубен Бланко.

В 35-ата минута гостите получиха удар, след като халфът им Пабло Ернандес напусна принудително, пострадал след сблъсък с Пепе. В 39-ата минута Роналдо падна твърде лесно в наказателното поле и съдията не отсъди дузпа.

Към края на полувремето обаче натискът на домакините се засили. Касемиро стреля опасно с глава, но Рубен изби в корнер и след него Реал поведе. Иско центрира добре и Пепе засече с глава, за да отбележи важното попадение, като при този резултат дойде и почивката.

След нея обаче Реал вдигна оборотите и всичко се промени. Кристиано Роналдо направи 2:0 след прецизен удар и това на практика ликвидира всякаква съпротива в Селта.

В 58-ата минута португалецът направи 3:0 от свободен удар, а малко след това вратаря на гостите спаси изстрела му от подобна позиция. Все пак Яго Аспас отбеляза за Селта след асистенция на Гомес, но в 64-ата минута Роналдо оформи хеттрика си с удар отблизо.

Гарет Бейл се появи в средата на втората част и малко след това можеше да асистира на Майорал, който обаче не бе точен. Петият гол обаче не закъсня, а Роналдо отново бе негов автор, този път вкарвайки с глава. Така той вече има 27 попадения в Лигата и общо 39 в 35 мача за сезона.

До края остана време влезлият от пейката Хесе също да вкара, а и Гарет Бейл се завърна с попадение след асистенция на Касемиро.

7:1 Бейл 81

Реал Мадрид: Навас, Данило, Рамос (77 Марсело), Пепе, Карвахал, Касемиро, Ковачич, Иско (65 Бейл), Васкес, Роналдо, Майорал (70 Хесе)
Селта: Рубен, Джони, Уго Майо, Гомес, Планас, Вас (77 Бовю), Диас, Ореяна, Пабло Ернандес (35 Радоя), Нолито, Аспас (67 Гуидети)

Реал Мадрид отнесе Селта със 7:1 в двубой от 28-ия кръг на Примера. Белите очаквано спечелиха и вече имат 60 точки, но остават далеч от лидера.

На почивката резултатът бе само 1:0, но след нея домакините се развихриха. Кристиано Роналдо се отчете с 4 гола, а Гарет Бейл се завърна с попадение след месец и половина отсъствие.

Селта е на 6-о място с 42 точки, но може и да се смъкне в подреждането в зависимост от останалите резултати.