2024-04-27 @ 08:41 EEST
ДОБРУДЖА ЗАГУБИ ОТ ПОМОРИЕ С 1:0
СпортОтборът на Добруджа допусна загуба при гостуването си на Поморие в мач от 19-ия кръг на „Б“ футболна група. Възпитаниците на Малин Орачев се наложиха трудно с 1:0, като единственото попадение бе отбелязано от спорна дузпа.
Първото полувреме бе равностойно, като и двата тима не успяха да създадат чисти голови положения. В 35-ата минута обаче добруджанци останаха с човек по-малко на терена, тъй като за втори жълт картон от игра бе отстранен централният нападател Кристиян Петков.

Втората част започна с масиран натиск на домакините, които обаче така и не създадоха чисто голово положение и стигнаха само до два по-опасни удара от далечно разстояние. Въпреки това в 68-ата минута те откриха резултата. След центриране от корнер главният съдия Ангел Ангелов видя игра с ръка на футболист на Добруджа и посочи бялата точка. Дузпата изпълни капитанът на Поморие Любомир Божинов и не сгреши – 1:0. Три минути преди края на мача домакините можеха да стигнат и до втори гол. Прехвърлящ удар на Кирил Георгиев обаче срещна напречната греда. Усилията на гостите да стигнат до изравняване, не дадоха резултат и така «жълто-зелените» записаха 11-ата си загуба от началото на първенството. С актив само от 14 точки те заемат предпоследното 15-о място в класирането. До края на шампионата остават 11 кръга, а момчетата на Радо Димов са на 6 точки от зоната на спасението.
Съставът на Добруджа: Н. Банков, Вл. Айтов (70–Г. Станчев), Вл. Узунов (74–Ал. Попов), Д. Граматиков, К. Ничев, Кр. Димитров, Кр. Петков, Н. Минков, Сл. Сталев, Т. Георгиев, Хр. Казаков.

ДОБРУДЖА ЗАГУБИ ОТ ПОМОРИЕ С 1:0 | 0 брой коментари | Регистрация