2024-04-27 @ 10:34 EEST
Григор Димитров пречупи №2 в света Анди Мъри в Маями!

Григор Димитров се върна в световните тенис новини, след като отстрани №2 в мъжкия тенис Анди Мъри в третия кръг на турнира в Маями. Българинът успя да се стегне и да остане в мача въпреки драматично загубения първи сет, след което спечели втория и третия.

В началото Димитров започна изключително колебливо геймовете, в които сервираше. Той едва измъкна първия след 0:40, а след това при 1:1 допусна и пробив.

После българинът изведнъж промени поведението си на корта, направи рибрейк и до край на сета спечели всичките си подавания. За съжаление обаче не се възползва от спада в играта на Мъри, за да направи още един пробив, и се стигна до тайбрейк при 6:6.

В дългия гейм Гришо тръгна с двойна грешка и това сякаш го пречупи - до края спечели само една точка и предаде сета с 6:7 (1).

Във втория сет обаче българинът започна вихрено и докато Анди Мъри се усети, вече губеше 0:4. Двете си подавания шотландецът загуби на нула.

Все пак вторият в света върна единия пробив и имаше точка за 4:4. Димитров си взе подаването, а след това въпреки три пропуснати сетбола успя да затвори втората част с 6:4.

В третия сет най-добрият български тенисист също допусна ранен пробив - при 1:2, но отново веднага го върна, изравни за 3:3, след което проби Мъри в прословутия седми гейм.

След разменени геймове до 5:3 за Димитров Мъри не издържа психически, докато Гришо хладнокръвно го проби още веднъж за крайното 6:3 и победа с 2:1 сета.

В четвъртия кръг хасковлията ще играе с победителя от мача между французина Гаел Монфис и уругваеца Пабло Куевас.  https://www.24chasa.bg

Григор Димитров пречупи №2 в света Анди Мъри в Маями! | 0 брой коментари | Регистрация