2024-04-26 @ 18:39 EEST
Байерн се измъчи, но взе аванс срещу Бенфика
Спорт Байерн (Мюнхен) постигна трудна домакинска победа с 1:0 срещу Бенфика в първи четвъртфинален сблъсък на Шампионската лига. Баварците владееха ситуацията на терена през първата част и стигнаха до гол, но португалците ги накараха да треперят на няколко пъти през второто полувреме показвайки, че предстои интригуващ реванш след седмица.

Байерн откри още във втората минута чрез Артуро Видал. Той остана непокрит на границата на малкия пенал при пас отляво от Бернар след многоходова комбинация и не остави шансове на гостите -1:0.

Вратарят на Бенфика Едерсон се намесваше решително два пъти в първите 20 минути, преди съотборниците му да се окопитят от бързото попадение. Той успя да отрази опасни удари на Дъглас Коста и Томас Мюлер.

В 36-ата минута Видал бе близо до втория си гол в срещата, след като Томас Мюлер го намери на дузпата. Чилиецът обаче не прецени топката и я заби с глава в земята, след което кълбото прескочи португалската врата.

Най-добрата ситуация през първата част за Бенфика дойде в продължението на полувремето, когато голмайсторът Видал самопожертвователно се метна в наказателното поле, за да отбие воле на Гайтан.

Байерн наложи тотален натиск след подновяване на играта, но не успя да създаде чисто голово положение, след което Бенфика взе инициативата.

В 57-ата минута Йонас бе близо до гол, след като виртуозно се откъсна от Алаба в наказателното поле на домакините. Диагоналният му удар бе отразен от Нойер, а в ответната атака Бернар застраши вратата на Бенфика.

Йонас ще пропусне следващата среща, след като си изкара глупав жълт картон 2 минути по-късно.

В 64-ата минута Бенфика пропусна нова изгодна възможност, след като Йонас, Митроглу и отново Йонас отправиха удари в наказателното поле, избити от защитник на баварците.

В 82-ата минута Байерн създаде хубаво положение, когато Рибери получи шанс да стреля диагонално в наказателното поле, но Едерсон изби.

В 89-ата минута домакините изпуснаха златна възможнаст след като Видал пусна към непокрития Левандовски. Той нахлу в наказателното и опита да подаде към останалия сам на празна врата Филип Лам, но пасът му не бе достатъчно прецизен.

Така баварците записаха минимална победа и оставиха развръзката за реванша в Лисабон на 13 април

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - БЕНФИКА 1:0
1:0 Артуро Видал (2)