2024-04-27 @ 05:21 EEST
СЕНЗАЦИЯ В РУСЕ: ДУНАВ ПАДНА ОТ ПОСЛЕДНИЯ И ОТЛОЖИ ПРАЗНЕНСТВАТА
СпортДунав изпусна да подпечата първото място в крайното класиране на „Б“ група, осигуряващо директна промоция в елита, след сензационна загуба с 1:2 от последния Септември (Симитли) в мач от 27-ия кръг. Двубоят се игра под проливен на моменти дъжд на Градския стадион в Русе.

Домакините бяха по-активни и владееха повече топката още от началото. Първото сериозно положение обаче дойде в 18-ата минута. Антон Огнянов бе фаулиран от противников бранител и главният рефер Димитър Желязков отсъди дузпа. Дунавският капитан Диян Димов стреля в горната греда, но веднага след това успя да добави с гърди от голлинията. Реферът обаче отмени попадението. До края на първата част сценарият бе подобен - домакините владееха и атакуваха повече, а „септемврийци“ рядко минаваха центъра. С пропуски пред противниковата врата се отличиха, Антон Огнянов, Янислав Иванов, Диян Димов. На полувремето обаче резултатът бе 0:0.
Веднага след подновяването на играта Михаил Милчев уцели дясната греда, след като засече с глава центриране в наказателното поле на гостите. Броени минути по-късно това стори и Атанас Атанасов. В 59-ата минута все пак „драконите“ отпушиха противниковатата врата. Мирослав Будинов прати топката в мрежата след центриране отляво на появилият се в игра само минута по-рано Николай Колев.
След това обаче русенският състав си позволи отпускане, от което се възползва резервата на гостите Франк Коре. Той наказа единствените две грешки на домакините в 76-ата и 78-ата минути и обърна резултата за 1:2.
До края вратата на Септември беше обсадена, като дори русенският вратар Мартин Луков се включи в атака. Резултатът обаче остана непроменен и Дунав пропусна да се завърне в "А" група още днес.
В следващия кръг отборът на Веселин Великов гостува на Пирин в Разлог на 14 май от 18:00 часа.

СЕНЗАЦИЯ В РУСЕ: ДУНАВ ПАДНА ОТ ПОСЛЕДНИЯ И ОТЛОЖИ ПРАЗНЕНСТВАТА | 0 брой коментари | Регистрация