2024-04-27 @ 10:56 EEST
МОНТАНА ЗАПОЧНА С ЧИСТА ПОБЕДА ПО СЛУЧАЙ ЮБИЛЕЯ
СпортМонтана започна с чиста победа в Суперлигата. Тимът на Даниел Пеев се наложи с 3:0 (25:11, 25:20, 25:21) над гостуващия тим на Миньор (Перник) и донесе още един повод за празнуване на феновете в града. Срещата се игра в зала "Младост" пред около 300 зрители като преди двубоя бе честван 70-годишният юбилей на волейболния клуб на Монтана.

Домакините започнаха много силно и дадоха само 11 точки на Миньор в първата част. Във втория гейм Монтана също рано натрупа добрa преднина и я запази до края. Третият гейм бе малко по-оспорван, но и тук домакините владееха инициативата и диктуваха събитията на полето.
Най-резултатен бе диагоналът на Монтана Минчо Минчев със 17 точки (1 ас, 1 блокада), трима играчи на домакините завършиха с по 9 – Иван Латунов, Александър Симеонов и Николай Къртев.
За Миньор Мартин Симеонов и Костадин Стойков завършиха също с по 9 точки.  НДТ

МОНТАНА ЗАПОЧНА С ЧИСТА ПОБЕДА ПО СЛУЧАЙ ЮБИЛЕЯ | 0 брой коментари | Регистрация