2024-04-26 @ 15:26 EEST
Невероятен Владо Стоянов прати Лудогорец на прага на Лига Европа!
Спорт Лудогорец постигна 0:0 у дома срещу Базел в решителен двубой от група "А" на Шампионската лига и е на прага на участие в Лига Европа напролет. До това нулево реми се стигна най-вече благодарение на невероятните изяви на стража Владислав Стоянов, който спаси 3-4 сигурни попадения в своята врата. Равенството праща Лудогорец на трето място в групата с 2 точки, колкото има и Базел. Българският шампион обаче има предимство от преките двубой и при равни точки след последните мачове разградчани ще продължат участието си в Лига Европа напролет. В последният кръг на груповата фаза Лудогорец гостува на ПСЖ, а Базел приема Арсенал.

Срещата бе изгледана от малко над 20 000 зрители. Агитката на гостите също бе солидна и подкрепяше своя тим.

През първото полувреме опасностите бяха главно пред вратата на Владислав Стоянов. Стражът на Лудогорец показа на няколко пъти качествата и успя да опази мрежата си. Като цяло в тези 45 минути треньорите Дерменджиев и Фишер заложиха на надлъгване и с идея да не допуснат гол.

Лука Дзуфи пробва стража на домакините с мощен удар от границата на наказателното поле, а топката летеше право в горния ъгъл на вратата. Стоянов обаче се разтегна и с мъка изби.

Националният вратар показа рефлекса си и при изпълнение на свободен удар от Делгадо. Стоянов с една ръка изби опасния удар на аржентинеца. Стражът се намеси решително и показа страхотен рефлекс и в 43-ата минута, когато Дзуфи стреля от 3-4 метра.

Ударите на нападателите на Лудогорец пък бяха отразявани от бранителите на Базел и вратарят Вацлик нямаше как да покаже качествата си.

През второто полувреме темпото спадна, а атаките към двете врати намаляха. Гостите залагаха на стихиен натиск, тъй като се нуждаеха от гол, докато домакините от Лудогорец се отбраняваха правилно и не позволяваха опасности пред Владислав Стоянов. Разградчани опитваха да правят контраатаки, но те така и не даваха нужния резултат.

В последните 15 минути Базел започна масиран натиск. Владислав Стоянов за пореден път показа класата си и се намеси решително в  75-ата минута, когато Елионуси открадна топката от Паломино в наказателното поле на Лудогорец и стреля силно от 10-ина метра. Вратарят на разградчани обаче изби.

До края на срещата Лудогорец успя да удържи натиска на швейцарците и стигна до заветното 0:0.

Лудогорец - Базел 0:0

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7- Жълт картон за Едер Баланта
16- Страхотен изстрел на Дзуфи от границата на наказателното поле, но и Владо Стоянов се намеси решително и изби.
27 - Удар на Делгадо по посока на вратата на Стоянов, но топката попада в тялото на бранител на Лудогорец.
30 - Делгадо стреля от пряк свободен удар, но Владислав Стоянов избива с една ръка.
34- Разбъркване в наказателното поле на Базел, топката попада в Паломино, който стреля, но кълбото рикошира в крак на бранител и излезе в корнер
40- Жълт картон за Абел Анисе
43- Ланг центрира, Дзуфи стреля от движение, а Владо Стоянов показа невероятен рефлекс и изби
44- Мисиджан стреля, но топката се отби в бранител, последва нов удар, след който Лудогорец стигна до изпълнение на корнер
45- Край на първото полувреме
_______________________________________
46- Начало на второто полувреме
47- Опасен удар на Ланг от дистанция, но топката профучава над вратата на Лудогорец
53- Хубава атака на Базел, топката е пратена към Бярнасон, но ударът му от движение не се получи и топката излезе в аут