2024-04-27 @ 02:15 EEST
ЦСКА ИЗМЪКНА НОВА ПОБЕДА НАД ЧЕРНО МОРЕ В КАВАРНА
Спорт ЦСКА победи Черно море за четвърти път в четири мача през този сезон. С 1:0 в Каварна „червените” отново постигнаха късен успех, като имаха и числено предимство. Фернандо Каранга материализира по-добрата игра на гостите в 81-ата минута, три минути след втори жълт картон на Стефан Станчев.

По този начин ЦСКА дръпна с 3 точки пред Левски на второто място, постигайки трета поредна победа. Черно море се смъкна до петото място след 32-ия кръг, като има равни точки с Дунав – по 46.

В началото Фернандо Каранга пробва два удара с глава, но не улучи вратата. После протегна крак при върната във вратарското поле топка, но вратарят Емил Михайлов го изпревари. Прострелно центриране на Рубен Пинто от свободен удар пък не бе засечено в купа от играчи. Иначе темпото беше спокойно. ЦСКА контролираше играта, а Черно море отправи само един удар към вратата за цяло полувреме. Най-чистата ситуация за гостите дойде в 36-ата минута, когато Арсенио Нунеш завъртя технично топката от наказателното поле, но Михайлов я извади. При добавката Пинто стреля много лошо. Три минути по-късно балонен удар с глава на Меркадо кацна на напречната греда, а малко преди почивката шут на Кулма бе блокиран от неговия съотборник Каранга.

След почивката ЦСКА продължи да атакува, а Черно море – да се брани, но качествено. Завидни бяха хладнокръвните действия на «моряците» в отбрана. Голям пропуск направи Каранга с 59-ата минута. Кулма получи по десния фланг и центрира пред вратарското поле, там Цветков се подхлъзна, а Каранга си спря топката. Ударът на нападателя обаче бе спрян от вратаря Михайлов, който с тяло захлупи топката, сякаш изгради бетон пред вратата си. Усилията на Черно море в защита им докараха втори жълт картон за бранителя Стефан Станчев, който фаулира надигралия го по фланга Густаво Кулма в 78-ата минута. Каранга имаше евтини претенции за дузпа в 80-ата минута, когато се строполи без никакъв контакт с Паланков. После бразилецът стана герой с гол в 81-ата минута, когато с глава засече центриране на Манолев и направи безпомощен Михайлов. По този начин Каранга вкара 5-ия си гол в 5-ото си участие в плейофната фаза. В края Черно море натисна в търсене на изравнителен гол. Резервата Пируло хитро отигра единоборство с Недялков на границата на пеналта. Бранителят на ЦСКА спря топката с ръка, като сякаш го стори на линията. Реферът показа само картон на Недялков и отсъди фаул, въпреки претенциите на Гонзо и компания за дузпа. В добавеното време ЦСКА удари и втора греда, като шут на Кубемба бе избит от вратаря в рамката.

ЦСКА (София) - Локо (Пловдив) - пряко по Диема спорт 2

ЦСКА ИЗМЪКНА НОВА ПОБЕДА НАД ЧЕРНО МОРЕ В КАВАРНА | 0 брой коментари | Регистрация