2024-04-27 @ 06:16 EEST
ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА 07 ЗАВЪРШИХА ВТОРИ НА ТУРНИР В СЪРБИЯ
Спорт Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) завършиха на второ място при петото си поредно участие на ежегодния мемориален турнир "Жарко Петрович" в Нови Сад (Сърбия).

В последния си трети мач от надпреварата възпитаниците на Петър Пенев показаха силна игра и затрудниха максимално домакините от Войводина, но шампионът на Сърбия се наложи с 3:0 (25:22, 25:19, 27:25). Двата тима спечелиха първите си два мача и така срещата между тях от последния кръг бе пряк спор за първото място. Така Войводина триумфира с Купата, а добричлии останаха на втора позиция. На старта на турнира добричлии победиха шампиона на Дания Хентафте Волей (Копенхаген) с 3:0, а след това надиграпа гръцкия Фойникас (Сирос) с 3:2 гейма. След срещата се състоя награждаване, на което Добруджа 07 получи купа за второто си място на мемориалния турнир "Жарко Петрович". Фойникас победи Хентафте с 3:0 (25:17, 25:20, 25:17) в последния си двубой и това донесе на Боян Йорданов и съотборниците му третото място на турнира. Левичарят бе най-резултатен за тима си с 13 точки (1 ас).  Най-добър играч на турнира стана центърът Стеван Симич от Войводина. Късно вчера добруджанци стартираха своето участие в тазгодишната Суперлига по волейбол при мъжете с гостуване в Бургас на Нефтохимик 2010.
Крайно класиране:
1. Войводина (Нови Сад)
2. Добруджа (Добрич)
3. Фойникас (Сирос)
4. Хентафте Волей (Копенхаген)

ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА 07 ЗАВЪРШИХА ВТОРИ НА ТУРНИР В СЪРБИЯ | 0 брой коментари | Регистрация