2024-04-27 @ 08:32 EEST
ЛУДОГОРЕЦ ПОМЕТЕ ЕТЪР, КЕШЕРЮ СЕ СКЪСА ДА ВКАРВА
Спорт Шампионът Лудогорец помете с 4:0 Етър в последен мач от 13-ия кръг на Първа лига и увеличи преднината си на върха пред втория ЦСКА-София на пет точки. Хеттрик наниза Клаудиу Кешерю, а веднъж вкара завърналият се след дълго отсъствие Върджил Мисиджан.

Холандецът се появи в 65-ата минута и само 60 секунди по-късно реализира великолепен гол. Той овладя 60-метров пас на Натанаел с гръб към вратата, завъртя се на 180 градуса и след перфектен фалцов изстрел не остави шанс на Христо Иванов.

Очакванията, че наставникът на домакините Димитър Димитров ще заложи на футболисти, които по-рядко играят, не се сбъднаха. В състава се завърна капитанът Светослав Дяков, който през седмицата остана резерва при гостуването на Брага. Атаката пък поведе Клаудиу Кешерю.

През първата част Етър бе сравнително равностоен на своя противник, който пък не се напъваше кой знае колко. В 6-ата минута гостите организираха добра атака отляво, която завърши с диагонален шут на Димо Атанасов, който излезе в аут. Постепенно домакините взеха надмощие, но до 24-ата минута „болярите” се бранеха организирано и не допускаха опасности пред своята врата. Тогава обаче Лукоки центрира от фаул и Кешерю с глава простреля Иванов за 1:0. В 35-ата минута Лудогорец като по чудо не удвои. Яни Пехливанов позволи на Анисе да му отнеме топката в наказателното поле. Мадагаскарецът моментално подаде към Кешерю, който стреля от 5-6 метра, но Христо Иванов излезе добре и блокира шута на румънеца. Само 180 секунди по-късно Марселиньо намери непокрития Вандерсон, който обаче отигра слабо положението и не успя да подаде към намиращия се на празна врата Кешерю.

След почивката Лудогорец увеличи темпото, започна да комбинира по-бързо и головите положения започнаха да се нижат едно след друго. В началото на втората част Георги Сърмов стреля добре от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Броун. Лудогорец отговори подобаващо в 58-ата минута, когато Вандерсон преодоля на скорост трима футболисти на Етър и стреля, но Веселин Минев със самоотвержен шпагат изби в корнер, спасявайки почти сигурен гол. След изпълнението на ъгловия удар Лудогорец покачи на 2:0. Това стори Кешерю с втория си гол, възползвайки се от центрирането на Вандерсон и грешка в гостуващата отбрана. В 65-ата минута в игра за Лудогорец се появи Върджил Мисиджан, който дълго време не бе взимал участие в срещи на първия тим. Само 60 секунди по-късно холандецът реализира великолепно попадение. Той овладя пред наказателното поле дълъг пас с гръб към вратата на Етър, завъртя се на 180 градуса и след великолепен фалцов изстрел с десния крак не остави шанс на Иванов - 3:0. В 82-ата минута Бадара можеше да вкара почетно попадение, но изпусна сам срещу вратаря. Последва изстрел на Никола Колев, който след коварен рикошет затрудни Броун, но аржентинският страж демонстрира класа и изби. В 84-ата минута „орлите” реализираха за четвърти път. Мисиджан овладя пас към него и шутира от близка дистанция, Иванов изби, но при добавката Кешерю вкара с глава за крайното 4:0. Любопитна подробност от този мач бе, че това е първо поражение за Етър като гост в първенството.