2024-04-27 @ 00:41 EEST
Колумбия победи и изхвърли Сенегал! Африканците аут заради повече жълти картони
Колумбия победи Сенегал с минималното 1:0 в последен мач от група „Н“. Единственото попадение реализира Йери Мина в 74-ата минута. След края на груповата газа Колумбия е на първо място с 6 точки, на второ място е Япония с 4. Двата тима продължават към осминафиналите.

На трето място остана Сенегал също с 4 точки, но по-лоши показатели в един от критериите – брой на жълти картони (Япония има 4 жълти картона в трите мача, а Сенегал е с 6). До сравнение на броя на жълтите картони между Япония и Сенегал се стигна, след като всички други показатели бяха равни – точки, голова разлика, отбелязани голове и т.н.

На последно място в групата остана Полша с 3 точки.

На осминафиналите Колумбия очаква завършилия на второ място в група "G" Англия или Белгия.

В 18-ата минута съдията Милорад Мажич даде дузпа за Сенегал, която обаче след намесата на ВАР отмени. В 25-ата минута Фалкао изпадна в засада, а имаше добър шанс да открие резултата. В 31-ата минута една от звездите на Колумбия Хамес Родригес се контузи и бе принудително заменен от Луис Муриел.

През второто полувреме Колумбия имаше предимство в играта, но отбеляза гол едва в 74-ата минута. Тогава Радамел Фалкао засече с глава центриране в наказателното поле и се превърна в герой за страната си.

До края на двубоя Сенегал се опитваше да стигне поне до равенство, което щеше да ги класира напред, но така и не застрашиха сериозно вратата на Колумбия.

СЕНЕГАЛ - КОЛУМБИЯ 0:1
0:1 Йери Мина (74)

СЕНЕГАЛ: 16.Хадим Ндиайе, 3.Калиду Кулибали, 6.Салиф Сане, 12.Юсуф Сабали (74  22.Муса Ваге), 21.Ламин Гасама, 5.Идриса Гана Гей, 8.Шейку Куяте, 20.Кейта Балде (81  14.Муса Конате), 19.Мбайе Нианг  (88  15.Диафра Сако), 18.Исмаила Сар, 10.Садио Мане
Резерви: 23.Алфред Гомис, 1.Абдулай Диало, 4.Кара Мбоджи, 22.Муса Ваге, 2.Адама Мбенг, 11.Шейк Ндой, 17.Баду Ндиайе, 13.Алфред Ндиайе, 9.Маме Диуф, 15.Диафра Сако, 14.Муса Конате, 7.Муса Соу
Старши треньор: Алиу Сисе

КОЛУМБИЯ: 1.Давид Оспина, 17.Йоан Мохика , 23.Давинсон Санчес, 13.Йери Мина , 4.Сантяго Ариас, 20.Хуан Кинтеро, 6.Карлос Санчес, 15.Матеус Урибе (83  16.Джеферсон Лерма), 10.Хамес Родригес (31  14.Луис Муриел), 11.Хуан Куадрадо, 9.Радамел Фалкао (89  19.Мигел Борха)
Резерви: 12.Камило Варгас, 22.Хосе Куадрадо, 18.Фарид Диас, 2.Кристиан Сапата, 3.Оскар Мурийо, 16.Джеферсон Лерма, 5.Уилмар Бариос, 8.Aбел Агилар, 7.Карлос Бака, 19.Мигел Борха, 21.Хосе Искиердо, 14.Луис Муриел
Старши треньор: Хосе Пекерман