2024-04-27 @ 06:09 EEST
Всичко свърши и за Роналдо! Кавани го засенчи и е големият герой за Уругвай
Спорт
Уругвай победи Португалия с 2:1 на осминафиналите на Световното първенство по футбол в Русия. Големият герой за урусите е Единсон Кавани, който реализира и двата гола, класирайки отбора за четвъртфиналите. В следващата фаза Уругвай ще се изправи срещу Франция.

Световното първенство приключи за една от големите световни звезди – Кристиано Роналдо. В един ден, само няколко часа по-късно, португалецът се прибира вкъщи, като последва големия си съперник Лионел Меси.

В днешния осминафинал дуото Кавани – Луис Суарес напълно засенчи Роналдо, който бе спрян от дисциплинираната защита на Уругвай. Още в 8-ата минута Луис Суарес центрира отляво, а Единсон Кавани с глава засече топката във вратата на Руй Патрисио.

В 22-ата минута Луис Суарес стреля хитро от пряк свободен удар, като провря топката под стената, но вратарят на португалците изби. В 32-ата минута Роналдо получи страхотна възможност да изравни от пряк свободен удар, почти от границата на наказателното поле. Звездата обаче би в стената.

В 55-ата минута защитникът Пепе изравни и върна надеждите на Португалия. Рафа Герейро центрира, Пепе надскочи защитата, насочвайки топката във вратата за 1:1. Радостта на португалците обаче трая няколко минути, тъй като Кавани отново попадна в прегръдките на съотборниците си. Този път Пепе се превърна в грешник за Португалия, увисна при центриране, топката попадна в Нандес, който намери Кавани.

Голмайсторът показа целия си арсенал от гениалност и прати топката със страхотен фалцов удар във вратата на Руи Патрисио за 2:1.

В 70-ата минута обаче Кавани получи контузия и излезе накуцвайки, като бе сменен от Кристиан Стуани. Последваха няколко смени и в двата отбора, но Роналдо и компания така и не стигаха до реално голово положение пред Муслера. В 85-ата минута Мануел Фернандеш отправи хубав удар, но вратарят на на Уругвай се справи.

В добавеното време се стигна до повечко напрежение на терена. Роналдо имаше сериозни претенции към съдията, който не маркира нарушение срещу Куарешма. Заради поведението си Роналдо получи и жълт картон.

УРУГВАЙ - ПОРТУГАЛИЯ 2:1
1:0 Единсон Кавани (7), 1:1 Пепе (55), 2:1 Единсон Кавани (62)

УРУГВАЙ: 1.Фернандо Муслера, 3.Диего Годин, 2.Хосе Хименес, 22.Мартин Касерес, 8.Наитан Нандес, 6.Родриго Бентанкур (63  7.Кристиян Родригес), 15.Матиас Весино, 14.Лукас Торейра, 17.Диего Лаксалт, 9.Луис Суарес, 21.Единсон Кавани   (74  11.Кристиан Стуани)
Резерви: 23.Мартин Силва, 12.Мартин Кампаня, 19.Себастиан Коатес, 13.Гастон Силва, 4.Гийермо Варела, 16.Максимилиано Перейра, 10.Хьорхян де Араскаета, 7.Кристиан Родригес, 5.Карлос Санчес, 11.Кристиан Стуани, 18.Максимилиано Гомес, 20.Джонатан Уретавиская
Старши треньор: Оскар Табарес

ПОРТУГАЛИЯ: 1.Руи Патрисио, 15.Рикардо, 3.Пепе , 6.Жозе Фонте, 5.Рафаел Герейро, 14.Уилиам Карвальо, 10.Жоао Марио, 23.Адриен Силва, 11.Бернардо Силва, 17.Гонсало Гедеш (74  9.Андре Силва), 7.Кристиано Роналдо
Резерви: 22.Бето, 12.Антони Лопес, 19.Марио Руи, 21.Седрик Соареш, 13.Рубен Диаш, 2.Бруно Алвеш, 16.Бруно Фернандес, 8.Жоао Моутиньо, 20.Рикардо Куарешма, 4.Мануел Фернандеш, 18.Желсон Мартинш, 9.Андре Силва
Старши треньор: Фернандо Сантос