2024-04-27 @ 00:58 EEST
ИВАЙЛО ЛАЗАРОВ ОТНОВО Е ГЕРОЯТ НА „БИСТРИШКИТЕ ТИГРИ”
СпортОтборите на Витоша (Бистрица) и Ботев (Враца) завършиха при резултат 1:1 в среща от 8-ия кръг на Първа професионална лига. В герой за „тигрите” отново се превърна добричлията Ивайло Лазаров, който отбеляза попадението за своя тим. Валери Божинов пък направи дебют за отбора на Сашо Ангелов. Опитният футболист успя да се разпише в 27-ата минута, но домакините се добраха до точката, след като десет минути по-късно Ивайло Лазаров наказа стража на гостите.

Първата интересна ситуация дойде в 8-ата минута, когато Григор Долапчиев се пребори за една топка и проби в наказателното поле, след което пробва центриране по земя, но пасът му не намери атакуващ футболист на “тигрите”. В 12-ата минута Ивайло Лазаров центрира от фаул в наказателното поле, където Лъчезар Котев игра с глава, но отбраната на “червените” се справи. В 23-ата минута играчите на Ботев разиграха много добре топката на левия фланг. Фиданин и Атанасов комбинираха, крилото проби и потърси пас към Божинов, но защитник на “зелените” изчисти в ъглов удар. В 27-ата минута Валери Божинов демонстрира голямата си класа. Таранът получи отличен пас от Петър Атанасов и с красив удар заби първия си гол с екипа на Ботев. Десет минути по-късно играчите на Росен Кирилов изравниха резултата. Даниел Кутев изведе Ивайло Лазаров на стрелкова позиция, а добруджанецът с техничен удар наказа Красимир Костов. Секунди по-късно Долапчиев пробва задна ножица, но стражът на гостите изби в ъглов удар.

Втората част започна по-добре за домакините. Пет минути след подновяването на играта Григор Долапчиев засече с глава центриране, но Костов улови кълбото. В 62-ата минута Иван Вълчанов центрира в наказателното поле, където Четин Садула се пребори за позиция и стреля с глава от близка дистанция, но капитанът на “тигрите” направи по-трудното, а именно да изкара топката над вратата. Малко по-късно Иван Вълчанов също опита да накаже Костов, но новото попълнение на тима пропусна да вкара първия си гол за Витоша. До края на сблъсъка гостите търсеха повече гола, но защитата на Витоша се справи и логично битката завърши без победител.

В следващия кръг “тигрите” гостуват на Левски, а Ботев (Враца) приема ЦСКА-София.

2. Суворово   4          3          0          1          15:5      9

3. Спартак (Вн)           4          2          2          0          13:6      8

4. Септември  4          2          1          1          8:8       7

5. Ботев (НП)  4          2          1          1          8:10      7

6. Хитрино      3          2          0          1          6:2       6

7. Локо (Рс)    3          2          0          1          3:3       6

8. Бенковски   4          2          0          2          3:12      6

9. Кубрат        4          1          1          2          11:10    4

10. Калиакра    4          0          2          2          8:10      2

11. Тополи       3          0          1          2          2:5       1