2024-04-26 @ 23:26 EEST
ПОБЕДА ЗА ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА В ПОСЛЕДНИЯ МАЧ ЗА СЕЗОНА

Отборът на Добруджа постигна първата си победа в Елитната юношеска група до 15 години. В мач от 15-ия кръг, който е последен за есенния полусезон, момчетата на Димитър Недялков се наложиха с 3:2 над състава на Спартак (Плевен). Срещата се проведе на терена с изкуствена тревна настилка в Добрич. Нашите момчета поведоха в 12-ата минута с попадение на Дилян Стоянов. В средата на полувремето гостите изравниха, а малко след това вкараха и втори гол. Първата част завърши при резултат 2:1 за Спартак.

„Жълто-зелените” започнаха силно след почивката и Преслав Сивков възстанови равенството. В 59-ата минута отново той бе в прегръдките на съотборниците си – след отличен самостоятелен пробив прати топката в мрежата на плевенския тим и донесе победата на Добруджа.

След този успех нашите момчета имат вече 7 точки в актива си и заемат 15-о място в крайното есенно класиране. Първенството ще бъде подновено на 2 март, когато в Добрич ще гостува отборът на Черноморец 1919 (Бургас). Припомняме, че нашите момчета записаха четири равенства от началото на сезона. Те завършиха 0:0 с коравия тим на Лудогорец (Разград) и направиха 1:1 с Ботев (Враца). Другите две равенства на добруджанци са от мачовете им със столичните Славия и ЦСКА. А тимът на „червените” е лидер в групата с 39 точки.

9. Лудогорец  15        6          5          4          25:14    23

10. Спартак (Пл)          15        6          2          7          26:29    20

11. Славия       15        5          2          8          21:36    17

12. Етър          15        3          7          5          18:22    16

13. Черноморец          15        4          2          9          20:27    14

14. Верея (СЗ) 15        2          1          12        11:61    7

15. Добруджа  15        1          4          10        11:43    7

16. Ботев (Вр)  15        1          2          12        15:58    5