2024-04-26 @ 16:37 EEST
ЧЕРНОМОРЕЦ СЕ НАЛОЖИ НАД ЛОКО (СОФИЯ) С 1:0

Oтборът на Черноморец (Балчик) спечели важни три точки в първенството на Втора професионална лига. В мач от 16-ия кръг играчите на Георги Иванов се наложиха с 1:0 над столичния Локомотив. Единственото попадение в срещата отбеляза Владислав Мирчев от дузпа. Гостите имаха претенции към рефера Красимир Кръстев, който не им даде 11-метров наказателен удар и им отмени гол в последната минута на първата част. Интересното е, че спорните ситуации бяха при резултат 0:0. Именно поради това "железничарите" са подадли жалба срещу съдийството след срещата.

Тежкият терен не позволи да се играе много футбол, но двата отбора се стараха, като се раздадоха максимално. Първата ситуация в сблъска дойде след само 90 секунди игра. Валентин Йосков от Черноморец получи топката на левия фланг, след което влезе навътре и стреля, но кълбото премина встрани от целта. Мартин Станкев беше повален в наказателното поле в 8-ата минута, когато получи дълго подаване, но реферът Красимир Кръстев не посочи бялата точка. В 11-ата минута стражът на гостите Александър Любенов направи две изключителни спасявания. Първо Йосков шутира, но младият страж се справи. Секунди по-късно Николай Иванов засече центриране с глава, но отново вратарят на "червено-черните" показа страхотен рефлекс, избивайки топката. В 30-ата минута Владислав Мирчев получи подаване в наказателното поле, майсторски свали топката към Начев, който с едно докосване опита да прати кълбото в мрежата, но опитът му не намери целта. Секунди преди края на първата част Даниел Васев центрира в наказателното поле към Костадин Хазуров, който опита да отклони топката, но не успя и коженото кълбо влетя в мрежата. Главният съдия отмени попадението, като на повторението се видя, че е сбъркал.

В 50-ата минута Цветан Илиев направи пропуск от отлична позиция. Атакуващият футболист остана очи в очи с Александър Любенов, но от точката на дузпата не успя да уцели рамката на вратата. В 77-ата минута Цветан Илиев спечели дузпа. Халфът влезе мощно в наказателното поле, а Емил Виячки не прецени добре ситуацията и го спъна. Зад топката застана Владислав Мирчев, който с лекота отбеляза от бялата точка. До края на срещата гостите от София се опитаха да стигнат до равенство, но отбраната на Черноморец се справи с атаките на "железничарите".

Успехът за балчиклии е шести в тазгодишното първенство, а с актив от 22 точки тимът е на седма позиция във временното класиране. Начело е Царско село с 43 точки, следван от Монтана с 36 и Арда с 28. С актив от 10 точки Добруджа 1919 е на последното 16 място - на 2 точки от тима на Кариана от село Арден и на 6 от зоната за оставане в групата. В този кръг добричлии отстъпиха с 1:2 у дома от борещия се за оставане във Втора лига Пирин.

7. Черноморец           16        6          4          6          15:17    22

8. Лудогорец II           16        5          4          7          18:25    19

9. Локо (Сф)   16        4          7          5          10:12    19

10. Струмска слава     16        5          4          7          21:25    19

11. Ботев (Гъл)            16        5          4          7          17:17    19

12. Несебър     16        4          5          7          19:26    17

13. Локо (ГО)   16        5          2          9          17:26    17

14. Пирин (Бл) 16        5          1          10        15:26    16