2024-05-06 @ 09:19 EEST
Ред и сигурност

Лудогорец завърши при 2:2 като гост на френския гранд ПСЖ и приключи тазгодишното си участие в груповата фаза на Шампионската лига. Разградчани успяха да се преборят за мястото си в евротурнирите и през пролетта, след като завършиха на трето място в групата си и ще продължат да играят в Лига Европа.

Мисиджан изведе "орлите" в 16-ата минута, Кавани изравни в 61-ата, но Вандерсон отново даде аванс на Лудогорец в 69-ата минута на срещата. Анхел ди Мария успя да изравни отново в продължението на мача с удар отблизо.

Френският тим игра по-активно през цялата среща, удари две греди и веднъж имаше претенции за дузпа, но това не му помогна да победи и да остане на първо място в групата.

Парижани останаха втори, след като Арсенал победи Базел с 4:1 в другата среща.

Най-важното от двубоя на Лудогорец с ПСЖ:
1' Двубоят започва с минута мълчание в памет на загиналите футболисти от бразилския Чапекоензе.
8' - ОПАСНОСТ пред вратата на Лудогорец!!! Кавани опита два последователни удара, но Владислав Стоянов спаси.
16'  - ГООООООЛ! Мисиджан извежда Лудогорец напред след удар с глава след центриране на Натанаел!!!
28' - ОПАСНОСТ! Страхотен пропуск на Анхел ди Мария пред вратата на Лудогорец след грешка на Сисиньо, но топката минава встрани.
30' - ОПАСНОСТ пред вратата  на ПСЖ !!! Марселиньо се размина с гола, след като не засече добре центриране пред вратата на парижани.
34' - ГРЕДА!!! Тиаго Силва удари страничния стълб след удар с глава.
39' - ОПАСНОСТ пред вратата на Лудогорец! Стоянов спаси силен удар от дистанция на Анхел ди Мария!
44 - ОПАСНОСТ пред вратата на Лудогорец! Матюиди стреля, получи се рикошет, но топката излезе в аут.
61'  - ГОЛ за ПСЖ! Единсон Кавани бележи след удар със задна ножица от границата на врарското поле!
63' - ПРЕТЕНЦИИ за дузпа от ПСЖ! Топката срещна ръката на Пластун, но реферът замълча!
69'  - ГОООООЛ! Лудогорец повежда отново, след като Кафу намери Вандерсон в наказателното поле и той преодоля Ареола за 2:1!!!
77 - ГРЕДА!!! Отново Тиаго Силва уцели напречния стълб на вратата на Стоянов!
90' ГОЛ за ПСЖ!!!

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов, 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 27. Козмин Моци, 6. Натанаел, 12. Абел Анисе, 84. Марселиньо (10. Густаво Кампаняро), 18. Светослав Дяков, 88. Вандерсон , 22. Джонатан Кафу, 93. Върджил Мисиджан  ( 92. Джоди Лукоки)
Резерви: 1. Милан Борян, 5. Хосе Луис Паломино, 11. Жуниор Кишада, 25. Йордан Минев, 28. Клаудиу Кешерю

Резултат с изображение за psg logoПАРИ СЕН ЖЕРМЕН: 16. Алфонс Ареола, 2. Тиаго Силва, 5. Маркиньос, 7. Лукас ( 22. Хесе), 17. Максуел ( 20. Лавин Курзава), 13. Томас Муние ( 19. Серж Орие), 8. Тиаго Мота , 14. Блез Матюиди, 11. Анхел Ди Мария, 21. Хатем бен Арфа, 9. Единсон Кавани   Резерви: 1. Кевин Трап, 3. Преснел Кимпембе, 4. Гжегож Криховяк, 29. Жан-Кевин Огюстен

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

Стадион: „Парк де Пренс“, Париж
Главен съдия: Тасос Сидиропулос (Гърция)

Пламен СЛАВОВ - специален пратеник на БЛИЦ СПОРТ в Париж

ЛУД, ЛУД ЛУДОГОРЕЦ КАТО ГОСТ НА ФРЕНСКИЯ ГРАНД ПСЖ И ЗАСЛУЖЕНО ЩЕ ИГРАЕ В ЛИГА ЕВРОПА | 0 брой коментари | Регистрация