2024-05-02 @ 17:04 EEST
ВОЛЕЙБОЛ: В ЮНАШКА БИТКА НАШИТЕ МОМЧЕТА СРАЗИХА И ИТАЛИЯ
Спорт В страхотен мач българските волейболисти донесоха още една голяма радост на България като сразиха в юнашка битка с 3:0 гейма и Италия и така навързаха след себе си две от най-големите световни сили във волейбола - Сърбия и Италия, на Европейското първенство в Турция.

Истанбул. България победи Италия с 3:0 гейма (26:24, 25:22, 25:22) в среща от група "D" на Европейското първенство, което се провежда в Турция. Мачът се игра в зала "Абди Ипекчи Арена" в Истанбул. Първата част завърши 26:25 за българите, във втория гейм се стигна до 25:22, а третият завърши при същия резултат – 25:22. Така възпитаниците на Силвано Пранди вече имат 2 победи от 2 мача след вчерашния успех над Сърбия. Италия пък започна шампионата на Стария континент с поражение. В събота българският тим ще почива, а в неделя ще се изправи в последен мач от групата срещу Чехия от 20:00 часа.
Първият гейм започна много добре за българските волейболисти. Играчите на Силвано Пранди поведоха с 6:3, а първата техническа пауза дойде при резултат 8:5. Последва много добра игра от страна на италианците и тимът успя да поведе с 12:10. Добрата игра на Италия продължи и втората техническа пауза настъпи при 16:14. Постепенно българите се върнаха в първата част и след добри отигравания на Йосифов се стигна до 18:18. Лидерът на италианците Лашко показа изключителна класа в атака и „Скуадра адзура” отново поведе с 2 точки – 22:20. Стигна се до 23:23 след отлични отигравания на Йосифов и Цветанов на два пъти. Капитанът Николов изпълни страхотен сервис и България поведе с една точка. Италианците изравниха, но последваха нови две точки и гейм за България – 26:24.
Втората част започна точка за точка, като първата техническа пауза дойде при резултат 8:7 в полза на България. Нещата в залата в Истанбул не се промениха и се стигна до 11:11. След това обаче италианците спечелиха няколко много важни точки и поведоха с 4 точки – 16:12. Българският тим успя да намали резултата до 16:18, а в последствие се стигна и до 20:20. Много добре за българския отбор се включи резервата Валентин Братоев. Казийски продължи с невероятното си представяне и се стигна до 23:22. Частта завърши 25:22 за България след страхотния обрат в гейма и играчите на Пранди поведоха с 2:0.
Силното представяне на българите от края на втория гейм продължи и през третия. Казийски, Цветанов и компания играха много силно и България поведе с 6:3, а първата пауза дойде при 8:6. Йосифов, който направи изключителен мач при победата със Сърбия, продължи да се представя отлично и благодарение на него, както и неговите съотборници се стигна до 13:9. Италианците подобриха значително представянето си и намалиха резултата – 16:17. Казийски обаче бе неотразим и се стигна до 21:18. В крайна сметка българите затвориха мача след 25:22 и 3:0 гейма.   Агенция "Фокус" / НДТ

ВОЛЕЙБОЛ: В ЮНАШКА БИТКА НАШИТЕ МОМЧЕТА СРАЗИХА И ИТАЛИЯ | 0 брой коментари | Регистрация