2024-05-02 @ 14:02 EEST
Победният ход на волейболистите продължава, биха и Чехия
Спорт Националният отбор по волейбол за мъже спечели и третата си среща на Европейското първенство в Истанбул, Турция. Момчетата на Силвано Пранди биха Чехия с 3:1 гейма (25:19, 23:25, 25:20, 25:17). Мачът продължи 97 минути.

Съперникът започна с огромно желание и поведе с 3:2 точки. Нашите обаче обърнаха до 4:3. След 6:6 отново излязохме напред и не испуснахме водачеството, като разликата постепенни се увеличаваше. С по-добра игра поведохме с 4 точки – 14:10 и ги увеличихме – 19:14. Последваха две нови в наша полза и вече бе ясно, че няма как да загуим гейма. При 24:18 не взехме първия си геймбол, но успяхме при втория и спечелихме за 23 минути.

Във вторият гейм Чехия отново започна по-уверено и почти през цялото време водеше с 1 или 2 точки. изравнихме три пъти при 6:6, 9:9 и 13:13. След това обаче имаше спад в играта и съперникът водеше в резултата. Стигна се до 24:22, при което взехме една точка, но загуихме гейма с 23:25 след 28 минути игра.

Третият гейм бе копие на втория. Чехия поведе и удържаше преднината си. Съперникът дори поведе с 4 точки при 11:7. Тогава обаче българите натиснаха и спостепенно изравниха. Те наваксаха пасива си и дори дръпнаха в резултата с 20:17. така спокойно дограха гейма и го спечелиха с 25:20 за 24 минути.

Последният четвърти гейм продължи само 22 минути. Този път не изпуснахме инииативата от самото начало. Българите водеха в резултата и стигнаха до 5 точки разлика – 13:8. След това преднината стана още по-сериозна 23:16 и мачът свърши при 25:17.

В първите си два мача трикольорите нямаха проблеми срещу Сърбия (3:2 гейма) и Италия (3:0 гейма) и така с пълен актив от точки продължават в следващата фаза на турнира. Във втория етап на състезанието България ще бъде в поток с отборите на Финландия, Холандия и Русия. Първият ни двубой е е във вторник срещу Финландия от 15,00 часа българско време. В сряда срещаме Холандия, а началният час е 17,30. В четвъртък от 20,00 часа ще мерим сили срещу Русия.

От нашата група "D" само Чехия не продължава напред, след като записа три загуби./БЛИЦ

България: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Христо Цветанов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров- либеро

Чехия: Мартин Лебъл, Алеш Холубец, Петер Платеник, Ондрей Худечек, Ян Стокър, Лукаш Тихачек http://blitz.bg

ВОЛЕЙБОЛ: В ЮНАШКА БИТКА НАШИТЕ МОМЧЕТА СРАЗИХА И ИТАЛИЯ

ВОЛЕЙБОЛ: ВЕЛИКА ПОБЕДА НА БЪЛГАРИЯ НАД СЪРБИЯ 3:2

Победният ход на волейболистите продължава, биха и Чехия | 0 брой коментари | Регистрация